Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naruto ... něco málo o anime

2. 2. 2008

Příběh o blonďatém drzém klukovi jistě už znáte...pro neznalce a mini-paměťáře to ještě teda zopakuju.

H
lavní postavou je dvanáctiletý otravný, drzý, uřvaný a věčně v nějakém problému visící chlapec Uzumaki Naruto, toužící se stát Hokagem, (nejsilnější a nejváženější ninja vesnice Listové), protože

 

super pohled :-)

 

pak by ho konečně všichni uznávali...bohužel už třikrát propadl u zkoušek a pokud to nezvládne napočtvrté, bye bye Naruto. Jednoho krásného dne (ne pro Naruta, který zase neprošel) mu dá jeden ninja Mizuka návrh, jak zvládnout zkoušku...ukrást jakýsi svitek se zakázanými (Naruto to netušil) jutsu (ninjovské techniky...dělí se na iluziorní = genjutsu, boj z blízka = taijutsu, a základní techniky podle kterých se nazývají ninjové ... bingoo je to ninjutsu). Hokage po něm vhlásí pátrání...nějak moc humbuku kolem jednoho kluka, který nezvládne ani základní jutsu, že?

 

Bohužel, či naštěstí Naruto není obyčejný chapec...před dvanácti lety napadl Listovou liščí démon Kyuubi. Bylo mnoho mrtvých a ještě více zraněných, démon však neutržil zranění ani jedno. Pak ovšem jeden legendární ninja 4. Hokage použil své jutsu a démonovu duši zapečetil do novorozeněte ... pro nechápavé: ano je to Naruto. Proto Naruta skoro každý ve vesnici nenávidí...tedy dospělí, dětem se o tom nesmí říkat. A je tu ještě jeden háček Naruto to o sobě neví, což je docela podstatná věc....

 

sakur

 

A tak se pro obavy z Kyuubi, se po Narutovi strhne pátrání. První jej najde učitel Iruka (hodnost chounin) avšak zjistí, že chlapec jen trénoval na opravu ze zkoušení. Naruto mu prozradí "jak na něj byl mistr Mizuka hodný", když mu prozradil díky čemu se zlepší v ninjutsu. Po této informaci Irukovi to začíná docházet, v tom se tam objeví Mizuka. Padne docela dost hnusných slov o Narutovi (ze strany Mizuky) a Iruka schytá pár docela zlých ran, Naruto se naštve, že bijou jeho oblíbeného učitele ... provede Kage bunshin no jutsu (stínový klon...jo mimochodem na začátku se nedokázal naklonovat ani jednou) a ehm, stručně řečeno nakope Mizukovi prdel :)

 

A tak se z Naruta stal ninja-genin (po tom klonování vlastně splnil zkoušku). Teď už jen musí být

 

ino sasuke

 

přiřazen do tříčleného týmu a dostat učitele, který je naučí vše používat v praxi...jeho "spolutýmovníci" se stanou Narutův rival Uchiha Sasuke (ve třídě nejlepší, všechny holky jsou do něj zabouchnuté) a Haruno Sakura (růžovlasá dívka nenávidící Naruta, tajně milující Sasukeho a dobrá v ovládání čakry...Naruto ji má rád :D) a jako učitele dostanou věčně pozdě chodícího Hatake Kakashiho junin o kterém se tvrdí, že zná 1.000 technik...je to velmi pravděpodobné, protože techniky umí zkopírovat hned jak je uvidí...je vlastníkem Sharinganu v levém oku.

 

A tímto se konečně můžeme vrhnout do světa ninjů, soubojů, přátelství, nenávisti, lásky...hýřícího vtipem...ale pozor na kaluže v horkých dnech!!! ;-)

 

výraz vypovídá vše

 

Tak to by jsme měli něco na začátek. Těď přejdu k trošinku méně akčním věcičkám, neméně však zajímavým. Naruto jako manga se zrodila pod hbitýma rukama mangaky Masashiho Kishimashiho (narozen 1974), jenž kreslí dá se říct docela realisticky. Na začátku roku 1999 slavil Naruto svůj vstup do velkého světa premiérou v manga časopisu Weekly Shonen jump (nemám sice páru jak to přeložit, ale je to něco jako týdení časopis bojové mangy) a naštěstí tam vychází dodnes.

 

Tady pár obrázků na představu...

 

v manze to Sasukemu někdy sekne víc než v anime...

 

sak

 

na

 

c

 

k

 

Pokud se rozhodnete si tu mangu přečíst podívejte se na www.mangacesky.wz.cz je vážně pěkná...a varování : čte se z prava do leva :-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář