Jdi na obsah Jdi na menu
 


Harry Potter & zkrácený obsah 7 dílů

3. 2. 2008

Harry Potter

 

Na začátku knihy Harrymu Potterovi bylo 11 let a na konci mu je 18. To je až příliš široký časový úsek, než aby se dal popsat pár větami. Harry jako každý jiný člověk prochází určitými etapami svého života.

 

  • Na začátku je to nesmělý kluk s rozbitými kulatými brejličkami, co se dozvěděl, že je kouzelníkem a že byl přijat na školu Čar a Kouzel v Bradavicích. Tam sem postupně seznámí s mnoha dalšími kouzelníky a čarodějkami a jeho nejlepšími přáteli se stanou Ron Weasly a Hermiona Grangerová. Postupně se učí, začíná chápat, které učitele je lepšejší neprovokovat a se kterýma může vycházet dobře. Na konci prvního ročníku, je postaven před první náročnou zkoušku, najít a zachránit Kámen mudrců, což se mu také podaří a stane se hrdinou.
  • V druhém díle, na začátku málem vyrazí Harryho a Rona. Mezitím školu začne sužuje strašlivý nepřítel, který škole zaručuje velké problémy i s Ministerstvem kouzel. Následně na to Hermiona zkamení a Ginny zmizí, Harry s Ronem se rozhodnou jednat a s jejich profesorem obrany proti černé magii najdou Tajemnou Komnatu, uvnitř které se skrývá Bazilišek, který je původcem všech těch nesčetných problémů, jelikož je v moci lorda Voldemorta.
  • Třetí díl je o tom, že z Azkabanu (kouzelnického vězení) uprchne Sirius Black, po němž je vyhlášeno celokouzelnické pátrání. Mezitím hipogryf Klofan lehce zraní Draca Malfoye, jeho otec si to nenechá líbit, a tak zařídí, aby byl Klofan odsouzen ke smrti. Po celé toto období Bradavice hlídají Moskomoři, mezi nimi však Sirius Black proklouzne a setká se, se svými bývalými a žijícími kamarády a s Harrym, vyjde na povrch, že Sirius je Harryho kmotr, atd …. Do toho se tam připletou Mozkomorové, kteří málem Harryho a Siriuse zabijí. Brumbál požádá Hermionu s Harry, aby použili obraceč času a zachránili hned 2 nevinné životy najednou – mise úspěšně splněna.
  • 4 díl je teoreticky i prakticky pouze o Turnaji tří kouzelnických škol, Školy Čar a Kouzel v Bradavicích (která je zároveň i hostitelskou školou, v jejíž čele nestojí nikdo jiný než Albus Brumbál), Kurvalského institutu (chlapci ze severu vedeni Igorem Karkarovem připlují s lodí) a Krásnohůlské akademie (půvabná děvčata s madame Maxime přiletí v kočáře taženém spřežením pegasů). Do tohoto turnaje mají být vybráni 3 zástupci ze 3 škol – tak by to bylo logický, ale jsou vybráni 4, a teď těžká otázka: Kdo je ten čtvrtý?- Na těžkou otázku, těžká odpověď – Harry Potter. „Šampióni“ musejí splnit tři náročné a nebezpečné úkoly: získat zlaté vejce od draka, překonat jezerní lid a v bludišti na jít Ohnivý pohár, to se povede pouze jen Harrymu a Cedrikovi spojeními silami. Ohnivý pohár je přenese na hřbitov, kde se „opět“ zrodí Voldemort, Cedrika tam zabijí, Harryho poškrábou a nakonec, jak jinak se slaví happyend …
  • V pátém díle už to přestává být pohádkou pro malé děti, akým byl ten první. Na začátku knihy musí jít Harry na disciplinární řízení, kvůli dvěma Mozkomorům v Kvikálkově, kterým se pouze bránil, chvíli před tím se Harry dozví, že existuje utajované kouzelnické společenství (které mimochodem zná celý kouzelnický svět a musí se kvůli tomu skrývat, protože jak Smrtijedi, tak Ministerstvo kouzel jim jdou po krku), které se nazývá Fénixův Řád v jehož čele stojí Albus Brumbál. V minulosti, když byl lord Vodemort u moci, tak je hustě rasili, nyní mám na mysli, že Smrtijedi vraždili FŘ, protože ze starého FŘ jich zemřelo víc jak půlka (viz Harryho rodiče). Pak se Harry musí vrátit do školy a vypořádat se, se starou a ropuchovitou profesorkou Umbridgeovou, dále, že ho profesor Severus Snape začne učit nitrobranu (při té příležitosti se mu také mrkne do myšlenek), ale sou tam také radostné chvilky, když může v Komnatě nejvyšší potřeby učit 28 lidí obranu proti černé magii. Pak ho Voldemort vyláká na Ministerstvo kouzel, kam mu na pomoc přispěchá jeho kmotr Sírius Black, kterého tam s potěšením brutálně zavraždí (pomocí Avada Kedavry) jeho sestřenice Bella (Belatrix Lestrangenová).
  • Šestý díl, aneb Harry Potter a Princ dvojí Krve, je o tom jak Harry získá starou učebnici Severuse Snapa, která obsahuje jeho vymyšlená zaklínadla (často jsou taky nebezpečná). V tomto díle Brumbál odhaluje Harrymu Tomovu (Voldemortovu) minulost, učí ho o viteálech, které budou důležité, pro poslední bitvu. Brumbál viteály postupně ničí, avšak, když se jednou s Harrym vrátí ze stejnak zaměřeného výletu, Smrtijedi obsadí školu a Severus Snape zabije Abuse Brumbála (a pak zdrhne).
  • V sedmém díle se už Harry nevrátí do školy, pouze společně s Hermionou a Ronem hledají poslední zbývající viteály, přitom tam je jedna hádka a Ron odejde, pak se zase vrátí a pak jdou navštívit Lenku Láskorádovou a jejího otce, který jí poví o 3 relikviích smrti: plášti, prstenu a hůlce (i Voldy pátrá to těchto relikviích). Pak se dostanou do sídla Malfoyů, kde je málem všechny (s Lenkou, panem Olivanderem, a dalšíma) zabijí, díky pomoci Dobbyho (který při tom však zemře) uniknou k Fleur a Billovi Weaslymu. A tak putují dále prožívají další dobrodružství, až se dostanou do Bradavic ve kterých bude svedena „Poslední bitva“, na každý straně budou obrovský ztráty, ale nakonec to bude jeden velký happyend.

 

Tak toto byl takový zběžný obsah všech 7 dílů, jak jste sami mohli zjistit, na začátku to byla pohádka i pro malé 5ti leté děti, ovšem ten poslední už spíš připomíná horor, než pohádku pře spaním. Taky jste mohli zjistit, že povětšinu času je to brýlatý kluk v pubertě a podle toho se taky chová, má dva nejlepší kamarády Hermionu Grangerovou a Ronalda Weaslyho. Všechny prožité události (a že jich nebylo málo) mají na Harryho velký vliv a výrazně ovlivňují jeho rozhodování. Harry je statečný kluk, který si cení opravdového přátelství, je velmi vytrvalí a jakžtakž čestný, hlavně je zvyklí spoléhat sám na sebe a jednat na vlastní pěst, za co asi může jeho předčasná ztráta jeho rodičů.

KONEC

Obrazek 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

HMMMMM

(Jackob32, 19. 10. 2008 10:27)

Kdybych ho necetl moc bych to nepochopil, ale jinak... Ve filmu toho maj min nes si tu napsala:)

Re: HMMMMM

(Cat...♥, 21. 2. 2015 14:26)

Tak tohle není o filmu :'DD Hlavní je knížka... :D
Zase někdo nadměrně inteligentní se ozval :'DDDD

Pár chybiček :)

(Cat...♥, 31. 12. 2014 15:17)

Hezky napsáno :)
Jenom bych možná chtěla říct,že Ohnivý pohár,vybíral účastníky Turnaje,a ten v bludišti už byl samotný Pohár tří kouzelníků :) Ale nejsem si tím jistá,stejně jako s mou druhou připomínkou :) Bellatrix se Siriusem po sobě (sama nevím proč) házeli jen kouzla Expelliarmus,Bell odzbrojila Siriuse a on proletěl tím obloukem a zmizel :) Tudíž vražda nebyla (podle mě) zas až tak brutální,a už vůbec ne pomocí Avady kedavry :)

chyba

(Dickego, 1. 4. 2013 21:39)

Máš to celý zmatený. Píšeš o něčem o čem nemáš ani šajna. Radši to smaž troubo

Admin

(Nix-sama, 6. 10. 2008 19:06)

Díky :)

harry potter

(monika, 6. 10. 2008 18:37)

je naprosto užasný